cupa romaniei 2017In perioada 29. 09 – 01.10. 2017 a avut loc la Tg. Neamţ, Turneul Final al Cupei României de baseball juniori II (13 – 15 ani). Ultima competiție din acest sezon a însemnat și câștigarea celei de a V-a medalii de aur pentru valoroșii sportivi călărășeni. 

    La acest turneu final au participat 4 echipe : CSS Călăraşi, CSS – LPS Roman, CSS 6 Bucureşti și CSS Tg. Neamţ, rezultatele înregistrate fiind următoarele :

CSS Călăraşi – CSS Tg. Neamţ       23 – 4

CSS 6 Bucureşti – CSS Călăraşi       5 – 23

CSS Călăraşi – CSS – LPS Roman   11 – 6

    În urma desfășurării turneului final clasamentul arată astfel :

1. CSS Călăraşi

2. CSS – LPS Roman

3. CSS 6 Bucureşti

4. CSS Tg. Neamţ

    Din echipa noastră au facut parte : Oprea Lucian, Culea Ionuţ, Olteanu Mihăiţă, Iordache Marius, Stanciu Andrei, Deacă Cristian, Stancu Ionuţ, Ivan Răzvan, Radu Andrei, Oprişan Vladimir, Ionescu Gabriel, Ion Robert, Druncea Andrei şi Constantin Valentin. Sportivul Oprea Lucian, ca şi în campionat, a obtinut titlul de MVP –ul competiției dar şi titlul de "Cel Mai Bun Pitcher", iar sportivul Iordache Marius a obţinut diploma de "Cel Mai Bun Outfielder". Sportivul Ivan Răzvan a caştigat titlul de "Cel Mai Bun Catcher" .

Cupa României juniori II, 2017 [video]

Practic, echipele noastre de juniori, la toate cele trei categorii de vârstă, juniori, III, juniori II și juniori I, au gâștigat tot ce se putea câștiga în acest an în competițiile din România. 

  • juniorii I - locul I, Campionatul Național și locul I Campionatul Național Școlar
  • juniorii II - locul I, Campionatul Național și locul I Cupa României
  • juniorii III - locul I, Campionatul Național

Anunț selecție sportivi

afis CSS 2017 small2