baseball2017kutnoEchipa de baseball de la Clubul Sportiv Școlar Călărași reprezintă România la Campionatul Mondial intercluburi  “Little League”

Echipa de copii pregătită de prof. Ion Bălan participă în perioada 17-25 iulie la Campionatul Mondial intercluburi  “Little League” - regiunea Europa-Africa. La acest turneu care se desfășoară în Polonia iau parte 14 țări:  Austria, Belarus, Belgia, Croatia, Republica Cehă, Germania-USA, Ungaria, Italia, Polonia, România, Spania, Olanda, Marea Britanie, Ucraina.

Echipa de la CSS Călărași a avut onoarea de a juca meciul de deschidere al turneului în compania echipei italiane din orașul Emilia, echipa campioană a turneului în anul 2016. După o dispută foarte strânsă meciul s-a incheiat cu scorul de 5-4 în favoarea italienilor, care au reușit desprinderea abia în ultima repriză. Echipa noastră, momentan revelația turneului, a fost aplaudată la finalul meciului de toate celelalte echipe și spectatorii prezenți la meciul de deschidere al turneului.

“Le uram success sportivilor noștri și să reprezinte cu cinste România și Călărașiul la această competiție de mare anvergură. Dorim să mulțumim Primăriei Călărași care a făcut posibilă prezența noastră la acest turneu mondial” 

Video

Festivitatea de deschidere

https://www.facebook.com/balan.ion.18/videos/662271507296388/

Meciul de deschidere

Emilia (Italia) – (CSS Călărași) Romania

https://www.facebook.com/balan.ion.18/videos/662286287294910/

 

Din echipa fac parte:

Ivan Razvan Petronel, Deaca Cristian Mihai, Ionescu Gabriel, Stancu Ionut, Neculai Gabriel, Oprisan Andrei Vladimir, Romanet Alexandru, Melente Catalin, Frant Catalin Gabriel, Druncea Andrei Tiberiu, Fratila Fabian Marian, Dobre Andrei Cristian, Ghita Robert, Ion Robert Georgian, prof. Balan Ion

Rezultate turneu:

http://www.llbws.org/llbbws/europeafrica.htm


Anunț selecție sportivi

afis CSS 2017 small2