baseballJ1 2017Echipa de juniori I pregătită de prof. Bălan Ion a câștigat medalia de aur și titlul de campioană națională în 2017.

A treia săptămână la rând echipele de baseball ale CSS Călărași triumfă în campionatul național. După titlurile naționale obținute de juniorii III și juniorii II, a venit și rândul juniorilor I să devină campionii României.

Dublând performanța din luna mai când au câștigat o medalie de aur la finala Campionatului Național Școlar, echipa de juniori I a CSS Călărași a produs surpriza în acest final de săptămână. La Târgu Neamț, în ultimul turneu al campionatului, sportivii noștri au concurat cu îndârjire urcând pe cea mai înaltă treaptă a podiumului. Deși au lipsit din echipă câțiva jucători de bază din cauza unor probleme de sănătate echipa noastră a reușit să fie concentrată și să dea totul până la finalul competiției...

Campionii juniori I în 2017 sunt: Olteanu Daniel, Ismail Ștefan, Adem Mihai, Tămâianu Cristi, Lupu Sabin, Caraman Ionuț, Asanageanu Ionuț, Ion Lucian, Simion Ciprian, Eremia Ștefăniță, Oprea Lucian, Croitoru Alin, Radu Andrei, Culea Ionuț și Deacă George

În acest an echipele noastre de baseball au câștigat tot ce se putea câștiga: 4 medalii de aur și titluri de campioni naționali la toate categoriile de vărstă. Plus o participare, destul de onorabilă, la Campionatul Mondial intercluburi "Little League" a juniorilor III. Mulțumim și Primariei Călărași pentru sprijin, dar așteptăm cu nerăbdare rezolvarea problemei terenului de antrenament și competiții promis de autoritățile locale! Credem că acești copii minunați au dovedit din plin că merită acest lucru! Mai ales că din această toamnă locația improvizată pe care se antrenează acum campionii noștri se va dezafecta pentru construirea bazinului de înot...

Felicitări tuturor echipelor de baseball ale CSS Călărași!

Felicitări dlui prof. Bălan Ion

CSS Călărași - campioană națională la baseball juniori I [video]

 


Anunț selecție sportivi

afis CSS 2017 small2