Baseball Juniori III 2017În perioada 01 - 02.09.2017 s-a desfăşurat la Călăraşi play – off-ul Campionatului Naţional de Juniori III, competiţie la startul căreia s-au aliniat CSS Tg. Neamţ, CSS Botoşani, CSS 6 Bucureşti şi desigur, echipa noastră CSS Călăraşi, echipă antrenată de prof. Ion Bălan.

Sportivii noștri au obţinut victorii pe linie, în toate meciurile disputate:

CSS Călăraşi - CSS Tg. Neamţ     14-2

CSS 6 Bucureşti - CSS Călăraşi     0-7

CSS Călăraşii – CSS Botoşani       28-1

 

 

 

Dupa desfăşurarea celor trei turnee clasamentul arată astfel: 

1. CSS Călăraşi;

2. CSS Tg. Neamţ ;

3. CSS Botoşani;

4. CSS 6 Bucureşti

 

Pentru CSS Călăraşi au evoluat următorii sportivi: Franţ Cătălin, Neculai Gabriel, Romaneţ Alexandru, Ghiţă Andrei, Melente Cătălin, Petre Sorin, Lazăr Ionuţ, Tănase Gabriel, Ghiţă Robert, Dobre Andrei, Franţ Alexandru, Druncea Paul Florian, Dobre Andrei, Caracaş Cosmin, Merişanu Bogdan, Buiac Răzvan, Florea Teodor. Sportivul Franţ Cătălin a obţinut titlul de MVP –ul campionatului, Romaneţ Alexandru a fost desemnat «Cel Mai Bun Pitcher » iar Neculai Gabriel s-a ales cu diploma de «Cel Mai Bun Batter».


Anunț selecție sportivi

afis CSS 2017 small2