baseball1La primul turneul de sală al Campionatului Naţional de baseball U11, desfășurat sâmbătă 03.03.2018 la Botoșani echipa Clubului Sportiv Școlar Călărași, pregătită de prof. Ion Bălan a câștigat toate meciurile disputate în compania adversarilor de la Roman, Alexandria, Botoșani și Doljești.

Rezultatele echipei noastre au fost următoarele :
CSS Călăraşi – CSS – LPS Roman 18 - 5
CS Atletico Alexandria – CSS Călăraşi 10 – 11
ACS Scorpionii Roşii – Siretul Doljeşti - CSS Călăraşi 4 - 17
CSS Călăraşi - CSS Botoşani 8 - 5
 
După desfăşurarea acestui turneu clasamentul in Campionatul National de sală U11 arată astfel :
 
1. CSS Călăraşi
2. CSS Botoşani
3. CSS – LPS Roman
4. CS Atletico Alexandria
5. ACS Scorpionii Roşii – Siretul Doljeşti
 
Din echipa noastră au facut partei : Georgescu Mario, Caracaş Cosmin, Dinu Martin Petronel, Merişanu Bogdan Ştefan, Vasilescu Bogdan, Florea Luca, Florea Teodor Ştefan, Buiac Răzvan, Tănase Gabriel, Franţ Alexandru, Druncea Paul Florian, Ismail Selvis, Constantin Lucas Gabriel, Moldoveanu Radu Tudor şi Ionescu Andrei. 
 
Al doilea turneu, cel în care se va stabilii campionana României pe anul 2018, la această categorie va avea loc la sfârşitul lunii noiembrie la
Bucureşti.
 
baseball2

Anunț selecție sportivi

afis CSS 2017 small2