1Federația Română de Kaiac Canoe a reluat la începutul lunii septembrie competițiile interne.

Printre suita de competiții organizate de federație s-a numărat și Campionatul Național de viteză pentru juniori 1, desfășurat la Bascov, în data de 03.09.2020, concurs la care au luat startul și 11 sportivi de la Clubul Sportiv Școlar Călărași, pregătiți de prof. Moise Daniel.

Cel mai bun rezultat al sportivilor noștri a fost locul III și medalia de bronz, obținut în proba de canoe 4 (C4) pe distanța de 500m. Din echipaj au făcut parte sportivii: Damian Robert, Brutaru Valentin, Enciu Daniel și Oprea Ciprian.

Alte rezultate obținute de sportivii călărașeni:

- kaiac 2 (K2) 500 m: locul 5 - Vîlcu Ștefan, Ciocănescu Andrei

- canoe 2 (C2) 1000 m: locul 6 - Enciu Daniel, Brutaru Valentin

- canoe 2 (C2) 500 m: locul 7 - Enciu Daniel, Brutaru Valentin

- kaiac simplu (K1) 500 m: locul 8 - Vîlcu Ștefan

Felicitări sportivilor noștri!

 

2